Biblioteka Uniwersytetu Kaliskiego
Zbiory Biblioteki Uczelnianej liczą ponad 145 tys. książek w wersji papierowej, 210 tytułów prenumerowanych czasopism naukowych i..ponad 300 tys. dokumentów w bazach elektronicznych. Biblioteka Uczelniana dysponuje łącznie 422 stanowiskami czytelniczymi, w..tym 117 przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Czytelnicy mają ponadto do dyspozycji 212 komputerów z dostepem do internetu.
Biblioteka Uczelniana to nie tylko magazyn z książkami, w którym regały od podłogi aż po sufit ugianają się pod ciężarem opasłych woluminów. Biblioteka Uczelniana posiada również dostęp do elektronicznych baz danych, m.in.: EBSCO, Elsevier, EMIS, ibuk, ebookpoint BIBLIO, Nature, OECD iLibrary, Science, Scopus, Springer, Tez-MeSH, Web of Science, które zawierają pełne teksty książek naukowych, podręczników akademickich, wideokursów i audiobook’ów. Biblioteka posiada także bazy norm (Elektroniczna Biblioteka Norm Integram 2.0) oraz literaturę patentową. Biblioteka Uczelniana w ramach wspierania procesu edukacyjnego oferuje e-learningowe szkolenia biblioteczne, udostępnia programy wykorzystywane w procesie studiowania, realizuje wypożyczenia międzybiblioteczne. W ramach włączania się w..organizację życia kulturalnego Uczelni uczestniczy w akcji „Noc Bibliotek”, prowadzi cykl spotkań „Kaliszanie muzycznie i nie tylko…”, organizuje wystawy, współuczestniczy w wielu programach na rzecz dzieci i młodzieży, wsród których znajdują się „Politechnika Dziecięca”, „Mądra szkoła czyta dzieciom”.
Elektroniczna baza „Knovel”
Pełnotekstowa baza z zakresu nauk technicznych, w tym elektrotechniki, energetyki i informatyki, z możliwością pracy na interaktywnych wykresach i tabelach. Zawiera pełne teksty książek, w tym podręczników z..zakresu techniki oraz materiałów konferencyjnych 70 wydawców, m.in. American Institute of Aeronautics and Astronautics, ASME, Cambridge University Press, DECHEMA, FAO, McGrawHill, MIT, Wiley, Springer, Elsevier, American Institute of Chemical Engineers, Rapra, RSC, Hanser, Synapse.
Elektroniczna baza „IBUK”
Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, istnieje od 2007 roku. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz inne zasoby edukacyjne z..portfolio Grupy PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa.
Elektroniczna baza „BIBLIO”
Ebookpoint BIBLIO to serwis działający na zasadach tradycyjnej biblioteki, przeniesionej do sieci. Bazuje na ofercie znanych wydawnictw, w..tym na wyłączność marek Grupy Helion, ale także małych, niszowych wydawców. BIBLIO to zbiór literatury zarówno specjalistycznej, edukacyjnej, jak i beletrystycznej, popularnej, poradników, przewodników i wielu więcej – na bieżąco uzupełniany o nowości w dniu ich wydania. Dzięki ebookpoint BIBLIO masz dostęp do ponad 32 tys. pozycji w trzech formatach: ebooki, audiobooki, kursy video.
Wydział Politechniczny
Wydział Politechniczny oferuje dostęp do wypożyczalni oraz czytelni. W Wypożyczalni, która znajduje się w..budynku Collegium Oecologicum, do dyspozycji czytelników pozostaje 5 stanowisk komputerowych z..dostępem do Internetu. Czytelnia wydziałowa znajduje się w..budynku Collegium Mechanicum. W czytelni przygotowano 36 stanowisk czytelnianych, w tym 24 komputerowe z dostępem do internetu.
Adres
ul. Poznańska 201-205
62-800 Kalisz
Godziny otwarcia
Pon – Czw : 9.00 – 16.00
Pt : 9.00-18.00
Sob* : 10.00 – 14.00
* tylko w soboty zjazdowe
W obecnej sytuacji godziny otwarcia biblioteki mogą ulegać zmianie.
Należy każdorazowo przed wizytą w bibliotece śledzić bieżące komunikaty na stronie Biblioteki Uczelnianej.
Kontakt
bliblioteka@akademia.kalisz.pl
Wypożyczalnia – (62) 76 79 587 z.bonczyk@akademia.kalisz.pl m.szurek@akademia.kalisz.pl
Czytelnia – (62) 76 79 577 e.szczurek@akademia.kalisz.pl