Witamy na kierunku Elektrotechnika

Prezentacja kierunku

Zobacz czym się zajmujemy

Kryteria kwalifikacyjne

Zobacz jakie mamy wymagania

Terminarz rekrutacji

Zobacz do kiedy masz czas

Wymagane dokumenty

Zobacz co musisz dostarczyć

Dołącz do nas!

Zrekrutuj się!

Elektrotechnika

Kierunek studiów o profilu praktycznym należący do obszaru kształcenia nauk technicznych kończący się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera. W ramach kierunku studenci poznają zagadnienia współczesnej elektroenergetyki obejmującej zagadnienia wytwarzania energii, łączenia obwodów elektrycznych. Ponadto studcenci poznają elektronikę, automatykę, metrologię oraz inne dziedziny techniki stanowiące bazę współczesnego przemysłu.

adres uczelni

Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, ul. Nowy Świat 4, 62-800 Kalisz

adres kampusu

Wydział Politechniczny Akademii Kaliskiej,  ul. Poznańska 201-205, 62-800 Kalisz.

Email

Telefon

(62)-76-79-682

Co nas wyróżnia?

Nowoczesna baza dydaktyczna

Wszystkie zajęcia na kierunku Elektrotechnika odbywają się na Kampusie Akdemii Kaliskiej w budynku Collegium Mechanicum. Studenci mają do dyspozycji 32 sale audytoryjne i 10 laboratoriów specjslistycznych.

Najlepsza kadra

Siłą naszej uczelni są ludzie. Nie tylko wykładowcy z ogromnym doświadczeniem zawodowym, pełni pasji i zaangażowania, chętnie wspierający studentów wiedzą, poradą, uśmiechem, ale także  zawsze rzyczliwi i pomocni pracownicy administracji.

Prace dyplomowe naszych studentów

Absolwenci kierunku Elektrotechnika to nie tylko inżynierowie, ale także znakomici fachowcy. Świadczą o tym ich prace dyplomowe, w ramach których budują niezwykłe urządzenia